oferta firm pożyczkowych

Oferta firm pożyczkowych

pożyczki chwilówki

Pozycja oraz oferta firm pożyczkowych na rynku usług finansowych staje się coraz mocniejsza. Rosnące standardy udzielania pożyczek umacniają ich pozycję rynkową. Firmy pozyczkowe spełniają obecnie najwyższe standardy biznesowe i etyczne. Większość z nich jest Członkiem Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, co oznacza, że zostały poddane wieloetapowej ocenie i skrupulatnej weryfikacji. Z powodzeniem reprezentują blisko 80 proc. rynku e-pożyczek pozabankowych w Polsce.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne z zakresu IT sprzyjają rosnącej sprzedaży pożyczek pod kątem ilości jak i jakości świadczonych usług. Szybkość obsługi oraz atrakcyjna oferta powoduje, że rozwiązania IT stanowią pierwszą linię w sprzedaży krótkoterminowych pożyczek. Trudno nie zauważyć ofert darmowych pożyczek, które oferowane są online wyłącznie przez firmy pożyczkowe. To nic innego jak zwrot tej samej kwoty pożyczki bez odsetek w umownym okresie akceptowanym przez obie strony umowy.

Rynek pożyczek udzielanych przez internet poza bankiem rośnie w zawrotnym tempie. W erze mobilnych rozwiązań można założyć, że w niedługim czasie firmy pożyczkowe będą wiodły prym w sprzedaży krótkoterminowych pożyczek online.

Oferta firm pożyczkowych – BIK, BIG i InfoMonitor

Oferta firm pożyczkowych w swojej strategii biznesowej nastawia się na maksymalizację zysku z zachowaniem bezpiecznego poziomu ryzyka kredytowego. W ostatnich latach w celu dywersyfikacji tego ryzyka większość firm pożyczkowych zaczęło korzystać z baz Grupy BIK (BIK i BIG InfoMonitor) czy ERIF SA.

Jednak traktują nieco inaczej pozyskane informacje z w/w baz w odróżnieniu od banków. Negatywne wpisy nie zawsze zamykają drogę do udzielenia pożyczki. Firmy posiadają swoje techniki oceny klienta, pozwalają one na udzielenie pożyczki mimo negatywnych zapisów. Ta liberalna interpretacja oceny klienta pozwoliła firmom pożyczkowym zachować balans pomiędzy sprzedażą a zapobieganiem wyłudzeniom.

Oferta firm pożyczkowych w oparciu o doskonały Fintech

Pozabankowe firmy pożyczkowe od lat stawiają na Fintech. Ich sukces na rynku usług finansowych zawdzięczają głównie poprzez wykorzystywanie potencjału technologicznego w sektorze finansowym. Połączenie rozwiązań IT weryfikujących zdolność kredytową oraz szybki dostęp do kredytu spowodowały, że są w czołówce firm udzielających najwięcej pożyczek online.

Rozwiązania technologiczne na dziś to połowa sukcesu tych instytucji. Druga połowa to oczywiście oferta i szybkość obsługi klienta. Zaufanie pożyczkobiorców do firm pożyczkowych rośnie co wpływa ilość udzielanych pożyczek. Pożyczkobiorcy doceniają również nowe możliwości technologiczne ułatwiające im dostęp do pożyczki.