oferta firm pożyczkowych

Kredyt gotówkowy – dobra oferta

pożyczki chwilówki

Żyjemy w czasach, które umożliwiają konsumentom korzystanie z większości usług finansowych w internecie. W poszukiwaniu oferty kredytu gotówkowego jeszcze nie tak dawno trzeba było odwiedzić większość banków w naszym mieście. Obecnie to już przeszłość. Szukając taniego i szybkiego kredytu gotówkowego, wystarczy uruchomić komputer, użyć przeglądarki internetowej, wpisać ranking pożyczek lub porównywarka kredytów. Narzędzie zgodnie z wybranymi przez nas kryteriami zainicjuje wyszukiwanie oferty kredytu bankowego lub pozabankowego. Korzystanie z porównywarek gwarantuje dużą wygodę oraz dużą skuteczność w wyszukaniu oferty skrojonej na nasze możliwości.

Na co zwrócić uwagę szukając kredytu gotówkowego w internecie?

Rozglądając się za kredytem w Banku lub za pomocą dostępnych porównywarek warto zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania kredytu, prowizję związaną z jego udzieleniem oraz wszystkie pozostałe koszty, które wchodzą w skład całkowitego kosztu kredytu określonego jako RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Należy wyjść z założenia, że im mniejsze RRSO tym kredyt bardziej atrakcyjny cenowo. Zawsze należy dostosować całkowity koszt kredytu, wysokość rat kredytowych do naszych możliwości finansowych. Zaciągamy wyłącznie taką wysokość kredytu, jaką jesteśmy w stanie terminowo obsłużyć bez utraty płynności naszego gospodarstwa domowego.

Co to jest zdolność kredytowa i kto ją bada?

Zdolność kredytowa to zdolność kredytobiorcy, ubiegającego się o kredyt, do spłaty kwoty kredytu, w skład którego wchodzą raty wraz z odsetkami w terminach określonych w zawartej z bankiem umowie. Proces oceny zdolności kredytowej opiera się na analizie sytuacji finansowej kredytobiorcy. Zdolność kredytową kredytobiorcy bada Bank udzielający kredytu. Bada głównie uzyskiwane przez kredytobiorcę dochody (np. umowa o pracę, umowa zlecenie itp.), aktualne obciążenie z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek (w tym kart kredytowych) oraz stałe miesięczne koszty utrzymania związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego. Proces oceny zdolności kredytowej to również analiza jakościowa kredytobiorcy, zawód, wiek, posiadany majątek ( ruchomości, nieruchomości ), wykształcenie itd. Bank pobiera z BIK raport na podstawie którego bada i ocenia historię kredytową kredytobiorcy. Bada również, ile aktualnie kredytobiorca posiada zobowiązań w postaci kredytów i pożyczek.

Wiarygodność kredytowa kredytobiorcy

Wiarygodność kredytowa dla instytucji finansowych jest istotnym kryterium oceny klientów starających się o kredyt lub pożyczkę. Na podstawie uzyskanych informacji z baz Biura Informacji Kredytowej (BIK) dokonują oceny zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. BIK prowadzi niezwykle dokładnie historię kredytową każdego kredytobiorcy. Z usług Biura korzystają przede wszystkim polskie banki oraz większość firm pożyczkowych. Zadbaj o swoją